Author picture
EWA tylec
EWA tylec

Podróżowanie nie jest kwestią pieniędzy, tylko odwagi. Paulo Coelho

Sycylia – jaka pozostanie w mojej pamięci

Sycylia – jaka pozostanie w mojej pamięci

Pamiętam moment zakupu biletów lotniczych na Sycylię. Ci co tanio latają wiedzą jak jest. Ty się dostosowujesz (jeśli możesz i chcesz oczywiście) do daty, a bardzo często i kierunku. Domyślasz się więc, że po prostu była to dobra okazja – 112 zł za lot Kraków-Katania brzmi co najmniej dobrze (zapłaciliśmy 1100 zł z jednym bagażem rejestrowanym w dwie strony). Dla mnie dodatkowym plusem, zwłaszcza przy wyjeździe z dziećmi, był termin poza sezonem. Za tłumy i upał nie do wytrzymania podziękuję. Lot bookowaliśmy w sierpniu 2022 na maj 2023. 

Muszę przyznać, że moja ekscytacja była duża. Kolejna podróż jeszcze nienarodzonego najmłodszego podróżnika zaplanowana (dodatkowy czynnik podkręcający podekscytowanie). 

Idąc moim stałym schematem organizacji podróży zabrałam się za przeglądanie, co chciałabym zobaczyć na miejscu. Rozmawiałam ze znajomymi, którzy na Sycylii byli i co nieco widzieli… ekscytacja drastycznie spadła. Większość opinii była taka, że Sycylia rozczarowała. Mój zapał przeszedł w coś między obojętnością a luzem. Po prostu nie miałam zbyt wielkich oczekiwań. Cieszyłam się ze wspólnego wyjazdu i postanowiłam skupić się na tym, żeby zarazić najstarszą córkę miłością do podróży. Co, już wam zdradzę, udało się!!

Planowanie przełożyłam na późne później. Kiedy przyszedł czas na rezerwację noclegów, a  co za tym idzie obranie trasy, spotkało mnie niemałe zaskoczenie. Z luźnego odpoczynku zrobił się mocno napięty grafik. Im dłużej szukałam informacji, tym więcej odnajdywałam miejsc, które chciałabym zobaczyć. W ten sposób powstał plan, na nasze możliwości nawet zbyt idealny. Jeśli tylko masz 7 dni na zwiedzenie Sycylii, zachęcam do zapoznania się z nim tutaj (KLIK). 

Zmierzając do brzegu! Poniżej zostawiam dla Ciebie zdjęcia, które idealnie opisują to co widzę, gdy myślę “Sycylia”. Nie chcę gloryfikować wyspy, ale myślę że wiele opinii ma nieuczciwych. Ta podróż udowodniła, że warto otworzyć się na każdy kierunek, nawet ten miej polecany, żeby mimo wszystko móc wyrobić sobie swoją własną opinię. 

Dyskutując o destynacjach, trzeba pamiętać, że punkt widzenia ZAWSZE zależy od punktu siedzenia. Ludzie mają różne ograniczenia i potrzeby – czas, pieniądze, dzieci na pokładzie. Te i wiele innych czynników warunkują to z jakiej perspektywy spojrzysz na dany kierunek. I to jest okej. Jesteśmy różni, mamy różne oczekiwania, widzimy te same rzeczy i miejsca inaczej. Wspomnienia budujemy na bazie tego, co zobaczyliśmy. Podróżując na własną rękę jesteś sobie sterem i okrętem – to ty planujesz trasę, wybierasz miejsca i atrakcje. To ty budujesz swoją widokówkę z danej destynacji. Moja Sycylia jest piękna! Pisząc to czuję ogrom cudownych emocji. Cieszę się, że dałam jej szansę – wrócę.